Blue penny - Blackberry Meggan Bohemia. Chovná stanice belgických ovčáků Malinois

 

Jmenuji se Dana Urbánková a sportovní kynologii se věnuji s kratšími či delšími přestávkami mnoho let. Mé přání, mít BO malinoise, se mi splnilo v roce 2003, kdy jsem si pořídila psa:

 

Barbar Happy Arenda (alias Baja, Bajášek)

 

Baja a jeho výcvik mne mnohému naučil a plně splnil má kynologická přání a očekávání. Bája je navíc nesmírně skvělý společník a svou povahou

si získal srdce celé rodiny a všech přátel do té míry, že ovlivnil rozhodnutí některých z nic a také rozhodnutí méha manžela Luďka Urbánka o pořízení si tohoto plemene.

 


 

Proto do naši rodiny v roce 2008 přibyl další BOM, pes:

 

Dollar Lebensborn (alias Dolek)

 

Vzhledem k vážnému zranění Báji a brzkému konci naší závodní kariéry, jsem se v roce 2009 rozhodla pořídit si fenku BO malinoise:

 

Blackberry Meggan Bohemia (alias Blekča, Bleka, Bleška)

 

Bleka je houževnatá a vytrvalá fena, která miluje celou naši rodinu. Je výborný hlídač a společník. Velice ráda pracuje a nesnese nicnedělání. Její nikdy nekončící elán do všech činností byl nejlepším předpokladem pro sportovní kynologii, které se stále věnujeme.

 

Po uchovnění Blackberry jsem založila chovatelskou stanici

Blue Penny.

  

V roce 2014 se narodila první štěňata vrhu A - Blue Penny. Již od svého prvního nadechnutí mne vzala za srdce jediná fenka z tohoto vrhu. Jak rostla, bylo jednoznačné, že své rodné místo nikdy neopustí. Rodina se rozrostla o:

 

          Adeel Blue Penny (alias Ady, Adélka, Dyndy)

 

      Adeel je ještě mladá, ale výcvik nám  oběma přináší radost. Její neustále dobrá nálada a                       energie nabíjí a obohacuje nejen nás, lidské členy smečky, ale také členy čtyřnohé,                              zejména ty dříve narozené.

 

       Děkuji všem, kteří mne po celou dobu nesmírně podporují a to zejména mé rodině.

Za pomoc s výcvikem Adeel, velice děkuji   Andrejce Fialové.

a figurantům Davidu Hanelovi, Liboru Kosterovi.